Mejl stigao jutros oko 6 sati: Kakva je situacija u Novom Pazaru posle dojava o bombama u školama
Komentari02/10/2025
-14:04
Na adrese svih osnovnih i srednjih škola u Novom Pazaru jutros su stigli mejlovi u kojima se navodilo da su postavljene bombe. Nakon detaljnog pregleda, kontradiverzione ekipe su utvrdile da su sve dojave lažne.
Direktor Škole za dizajn i tekstil kože Meho Camović kazao je za Euronews Srbija da je mejl stigao u 5 časova i 56 minuta.
"Ja nisam ni gledao mejl nego je na samom početku nastave, oko 7 časova, došao školski policajac koji me je pitao da li je stigao. Proverio sam i video da jeste", rekao je.
Napomenuo je da su učenici i zaposleni odmah napustili školu.
"Vrlo brzo je stigla jedinica za proveru bezbednosti, obišli su celu školu i utvrdili da nema nikakve opasnosti i da je bezbedno za učenike i zaposlene. Na tome se završilo", izjavio je.
Nastava je nastavljena za one učenike koji dolaze u drugu smenu.
"S obzirom na to da učenici putuju, nismo zvali one iz prve smene da se vraćaju jer nismo znali koliko će da traje pregled", zaključio je razgovor za Euronews Srbija direktor Škole za dizajn i tekstil kože Meho Camović.
Poslednja dojava o bombi u školama u Novom Pazaru bila je krajem novembra 2023. godine.
Podsetimo, u više osnovnih i srednjih škola na teritoriji Beograda, Niša, Čačka, Jagodine, Kraljeva, Novog Pazara, Vranja, Pirota, Sombora, Subotice i pojedinih opština stigle su dojave o podmetnutim bombama. Rad policije je u toku, nastava je odložena.
Kako je kasnije saopštio MUP, na područjima svih policijskih uprava na teritoriji Republike Srbije, danas do 9.30 časova, prijavljeno je da su postavljene bombe u ukupno 807 osnovnih i srednjih škola.
Komentari (0)