Društvo

Univerzitetski veslački klub pred gašenjem: Može li ga spasiti donatorska akcija "Srce na Savi"?

Komentari
Euronews Serbia

Autor: Euronews Srbija

15/10/2025

-

17:54

veličina teksta

Aa Aa

Jedinom univerzitetskom veslačkom klubu u Srbiji preti gašenje posle gotovo dve decenije postojanja. Razlog tome je nedostatak stabilnih izvora finansiranja i sve većih operativnih troškova. Klub je zbog toga pokrenuo donatorsku kampanju "Srce na Savi". 

Klub je osnovan 2006. godine kao veslačka sekcija pri Fakultetu organizacionih nauka. Već naredne godine je postao veslački klub, i to po uzoru na evropske univerzitetske veslačke klubove. 

"Mi već dve decenije pokušavamo i uspevamo u tome da ovaj tradicionalni univerzitetski sport omogućimo svim studentima Univerziteta u Beogradu", rekao je prof. dr i osnivač kluba Milan Okanović.

On dalje objašnjava koliko su veslački klubovi važni i da dodaju vrednost studiranju u univerzitetskim gradovima, te da je ovaj sport skup, ali da je njihova želja bila da to iskustvo približe našim studentima. 

"Više od 500 studenata, veslača i veslačica je prošlo kroz naš klub i nastupalo je pod zastavom Univerziteta u Beogradu". 

Sledeće godine se obeležava 20 godina od osnivanja veslačkog kluba. 

"Mi verujemo da zdravlje nacije leži u tome i da su studenti važna ciljna grupa da se bave sportom i da im mi to omogućimo. Mi ovo zovemo zdrav način studiranja i da je dodatna vrednost školovanju", navodi on dalje. 

Pozivaju se kompanije i šira javnost da podrže donatorsku kampanju "Srce na Savi" kako bi jedini univerzitetski veslački klub nastavio sa radom. 

Opširnije pogledajte u videu koji se nalazi iznad teksta.

Komentari (0)

Srbija