Kaja Kalas od danas u poseti Srbiji i Severnoj Makedoniji
Komentari
21/05/2025
-14:13
Visoka predstavnica EU za spoljne poslove i bezbednosnu politiku Kaja Kalas posetiće Srbiju, Prištinu i Severnu Makedoniju od 21. do 23. maja, u okviru svoje druge posete Zapadnom Balkanu, saopštila je Evropska služba za spoljne poslove.
Kako je navedeno, Kalas će se u Srbiji sastati sa predsednikom Aleksandrom Vučićem, premijerom Đurom Macutom, ministrom spoljnih poslova Markom Đurićem, ministrom za evropske integracije Nemanjom Starovićem, predsednicom Skupštine Anom Brnabić i opozicionim parlamentarnim grupama.
Dodaje se da će se Kalas sastati i sa studentima i organizacijama civilnog društva. Kalas će se tokom boravka u Prištini sastati sa predstavnicima političkih stranaka i organizacija civilnog društva i posetiti Misiju EULEX-a, a sastaće se i sa komandantom KFOR-a Enrikom Barduanijem.
U Severnoj Makedoniji, visoka predstavnica EU sastaće se sa premijerom Hristijanom Mickoskim.
Kalas će takođe otvoriti prvi Dijalog o bezbednosti i odbrani između EU i Severne Makedonije sa ministrom spoljnih poslova i trgovine Timčom Mucunskim, a sastaće se i sa studentima i mladim stručnjacima, navedeno je u saopštenju.
Komentari (0)