Fokus

Gideon Sar: Osujećen plan Iranaca za napad na Izraelce na Kipru

Komentari
Gideon Sar: Osujećen plan Iranaca za napad na Izraelce na Kipru
Gideon Sar - Copyright Tanjug AP/Virginia Mayo

Autor: Tanjug

21/06/2025

-

19:01

veličina teksta

Aa Aa

Izraelski ministar spoljnih poslova Gideon Sar optužio je danas iransku Revolucionarnu gardu da je planirala napad na Izraelce na Kipru, a to je saopštio nekoliko sati nakon što je na tom mediteranskom ostrvu uhapšen osumnjičeni terorista.

"Zahvaljujući aktivnosti kiparskih bezbednosnih vlasti, u saradnji sa izraelskim službama bezbednosti, osujećen je teroristički napad. Izrael zahvaljuje Kipru na brzim i efikasnim akcijama", napisao je Sar u objavi na mreži Iks.

On je, takođe, optužio iranski "zločinački režim" za "namerno gađanje izraelskih civila i u Izraelu i izvan njega", prenosi Tajms of Izrael.

"Izrael će nastaviti da deluje kako bi se otklonila egzistencijalna pretnja koju predstavlja iranski teroristički režim", poručio je Sar.

Policija na Kipru uhapsila je jednu mušku osobu osumnjičenu za terorističke delovanje i špijunažu, saopštile su ranije danas lokalne vlasti.

Osumnjičeni se danas pojavio pred sudijom Okružnog suda, koji je odredio osmodnevni pritvor dok se istraga ne završi, preneo je Rojters.

Policija je saopštila da neće iznositi dodatne detalje pozivajući se na nacionalnu bezbednost.

Kipar se nalazi veoma blizu Bliskog istoka i u poslednjih nekoliko dana korišćen je kao tranzitna tačka za ljude koji ili napuštaju bliskoistočni region ili odlaze u njega zbog sukoba Izraela i Irana.

Ipak, kako navodi Rojters, teroristički delikti u ovoj ostrvskoj državi su su veoma retki.

Komentari (0)

Svet