Politika

Protest u Užicu: Blokirana magistrala prema Zlatiboru koja vodi ka Crnoj Gori, okupljenima se obratio rektor Đokić

Komentari
Protest u Užicu: Blokirana magistrala prema Zlatiboru koja vodi ka Crnoj Gori, okupljenima se obratio rektor Đokić
Protest u Užicu: Blokirana magistrala prema Zlatiboru koja vodi ka Crnoj Gori, okupljenima se obratio rektor Đokić - Copyright Fonet/Zoran Đurović

Autor: Euronews Srbija

13/07/2025

-

17:31

veličina teksta

Aa Aa

Učesnici protesta u Užicu koji traže oslobađanje pritvorenih zbog napada na policiju tokom blokada saobraćajnica, blokirali su danas magistralu prema Zlatiboru koja vodi ka Crnoj Gori, jednu od najprometnijih saobraćajnica u zemlji.

Učesnici protesta pod nazivom "Srbijo, Užice te zove" okupili su se prethodno u centru grada odakle su prošetali do magistrale na čelu sa bajkerima, a prisustvo policije nije primetno.

Tokom protesta na koji su pozvali građani koji se predstavljaju kao Zbor Užice, odbornička grupa u parlamentu Užica koju vodi jedan od uhapšenih, advokat Radovan Novaković "Užička akcija", Zeleno - levi front iz tog grada, kao i studenti u blokadi obratilo se više govornika.

Oni su ponovili zahtev za oslobađanje devetoro privedenih koji su napali policiju na prethodnim blokadama u tom gradu, uz tvrdnju da nisu počinili nikakvo krivično delo i da treba da budu pušteni iz pritvora.

Okupljenima se obratio i rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić koji je rekao da je opet sa učesnicima protesta, jer "zajedno štite vrednosti koje predstavlja i Univerzitet kao što su sloboda mišljenja i izražavanja, istinoljubivost, čestitost, jedinstvo i istrajnost".

Fonet/Zoran Đurović

 

Pozvao je okupljene da sa studentima istraju u borbi za institucije koje, kako je rekao, služe građanima i za društvo u kome se živi dostojanstveno.

Na protest su došli bajkeri iz Beograda i Požege, studenti u blokadi, prisutni su i opozicioni političari među kojima Radomir Lazović iz Zeleno levog fronta, a kako navode mediji, pridružile su se i grupe građana iz drugih gradova.

Organizatori blokade najavili su ranije da će protest trajati devet sati, do 1.00 sat iza ponoći, a kako su objasnili, to vreme je određeno po broju privedenih. 

MUP: Pronađene drvene motke

Ministarstvo unutrašnjih poslova je saopštilo da je danas u Užicu u pešačkom prolazu ispod železničke stanice pronađeno devet drvenih motki, o čemu je obavešteno Osnovno javno tužilaštvo u tom gradu.

Policija nastavlja rad na terenu, kako bi se otkrila eventualna prisustva drugih predmeta, navodi se u saopštenju.

TANJUG/ OMK MUP REPUBLIKE SRBIJE

 

Građanima je upućen apel da se uzdrže od nezakonitih radnji i nasilnog ponašanja i da ne blokiraju saobraćajnice, „naročito na način koji može ugroziti njihovu bezbednost i bezbednost drugih učesnika u saobraćaju

Javno preduzeće "Putevi Srbije": Preusmeren saobraćaj kod Užica

Javno preduzeće "Putevi Srbije" saopštilo je da će danas saobraćaj za kamione i automobile na relaciji Prijepolje-Užice biti preusmeren.

Teretna motorna vozila i autobusi preusmeravaju se na državni put II A reda broj 194, na potezu Kokin Brod - Jasenovo - Prilike i zatim državnim putem I B reda broj 21, Prilike - Arilje - Požega.

Alternativni putni pravac za putnička motorna vozila je Bela Zemlja - Ljubanje - Užice i Užice - Ljubanje - Bela Zemlja.

Javnost će biti blagovremeno obaveštena o normalizaciji saobraćaja, poručuju iz Puteva Srbije, ne navodeći razlog privremene izmene režima saobraćaja.

Komentari (0)

Srbija