Politika

Brnabić završila trodnevnu posetu Parizu

Komentari
Brnabić završila trodnevnu posetu Parizu
Brnabić završila trodnevnu posetu Parizu - Copyright Tanjug video

Autor: Tanjug

30/10/2025

-

22:36

veličina teksta

Aa Aa

Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić završila je danas trodnevnu posetu Parizu, u okviru koje je učestvovala na Pariskom mirovnom forumu.

Brnanić je posetu počela u utorak uveče, radnom večerom u rezidenciji ambasadora Srbije u Parizu.

Radnoj večeri prisustvovali su, između ostalih i generalni sekretar Međunarodnog biroa za izložbe (BIE) Dimitri Kerkentzes, direktor za Kontinentalnu Evropu u francuskom Ministarstvu za evropske i inostrane poslove Bris Rokfejl, kao i specijalni izaslanik Francuske za Zapadni Balkan Rene Trokaz.

Posetu je nastavila u sredu, kada se sastala sa predsednicom Narodne skupštine Francuske Jael Bron-Pive i razgovarala o produbljivanju saradnje parlamenata i jačanju veza između Srbije i Francuske.

Sastala se i sa predsednikom Senata Žerarom Laršeom i razgovarala o dodatnom unapređenju političkog dijaloga i jačanju institucionalnih veza između Srbije i Francuske.

Brnabić se sastala i sa srpsko-francuskom poslaničkom grupom prijateljstva u parlamentu. Ona je u sredu uveče počela učešće na Pariskom mirovnom forumu, kada je kao izaslanik predsednika Srbije Aleksandra Vučića prisustvovala otvaranju foruma i govoru francuskog predsednika Emanuela Makrona.

Ona je bila i na radnoj večeri sa francuskim predsednikom, koju je Makron organizovao za učesnike foruma.

Predsednica Skupštine je učešće na Forumu nastavila u četvrtak ujutru, kada se na marginama foruma sastala sa francuskim ministrom za evropske i inostrane poslove Žan-Noel Baroom.

Sa šefom francuske diplomatije je razgovarala o evropskom putu Srbije i tom prilikom je izrazila veliku zahvalnost Francuskoj na podršci koju pruža Srbiji na tom putu.

Brnabić je učešće na Pariskom mirovnom forumu završila govorom na panelu pod nazivom "Bezbednost naspram održivosti: Skriveni troškovi geopolitičke trke za mineralima".

Komentari (0)

Srbija