Gradski odbor SNS: Namera marginalaca koji su danas došli u Novi Pazar nije dijalog nego haos
Komentari
Gradski odbor (GO) Srpske napredne stranke (SNS) Novog Pazara poručio je danas da Novi Pazar nije ničije eksperimentalno polje, niti pozornica za tuđe političke frustracije, i apelovao na sve sugrađane i goste da ne nasedaju na provokacije.
"Ovaj grad bira mir, dostojanstvo i zajedništvo. Nasilje i podele nisu naš put i nikada neće biti", navodi se u saopštenju Gradskog odbora i dodaje da Novi Pazar vekovima živi vrednosti koje pojedinci očigledno ne razumeju - suživot, poštovanje i bratstvo.
Srbi i Bošnjaci u ovom gradu nisu učili da se gledaju preko nišana, već preko praga. Brat je brat, bez obzira na ime i veru, i ta istina je jača od svake tuđe zle namere, ističu iz SNS-a.
Navode da su u Novi Pazar danas došli Radomir Lazović, Biljana Đorđević, Miša Bačulov, Srđan Milivojević, Predrag Voštinić, Vladan Slavković, Rade Panić, Milan Vučetić, Siniša Jevtić i Dijana Hrka, "politički marginalci i ostaci propalih politika, ljudi bez podrške i legitimiteta, koji sopstveni politički sunovrat pokušavaju da prikriju izazivanjem nereda, tenzija i podela".
U Gradskom odboru SNS-a ocenjuju da njihova namera nije dijalog, ni bolji život građana, ni dobro Novog Pazara, nego - haos.
"Svesno podgrevaju tenzije i pokušavaju da uvuku naš grad u sukobe u kojima bi brat udario na brata, scenario koji je Novi Pazar uvek odbijao i koji će ponovo odlučno odbaciti", ističe se u saopštenju.
Komentari (0)