Politika

Probudite se uz Euronews Jutro: Mogući izbori i opredeljenost birača - zašto je skoro 30 odsto njih neodlučno?

Komentari
Probudite se uz Euronews Jutro: Mogući izbori i opredeljenost birača - zašto je skoro 30 odsto njih neodlučno?
Probudite se uz Euronews Jutro: Mogući izbori i opredeljenost birača - zašto je skoro 30 odsto njih neodlučno? - Copyright Euronews Srbija

Autor: Euronews Srbija

12/02/2026

-

22:08

veličina teksta

Aa Aa

O brojnim temama iz sveta politike, ekonomije, zdravstva, prosvete, umetnosti i sporta i sutra ćemo govoriti u emisiji Euronews Jutro. Sa vama je od osam sati Dejan Kukrić koji će sa svojim gostima razgovarati o svim aktuelnim pitanjima.

U izdanju za petak, 13. februar, izdvajamo:

Blizu 30 odsto birača još ne zna za koga bi glasalo, pokazuje najnovije istraživanje agencije "Faktor plus". Više od 60 odsto veruje da će izbora biti ove godine, a na njih bi izašlo 57 posto glasača. Da li je visoka neopredeljnost građana i odraz aktuelne političke situacije u zemlji? Hoće li neodlučnost opasti kada se objave kandidati za izborne liste? O tome u temi jutra govore nekadašnja ministarka Gordana Čomić i Đorđe Vukadinović iz Nove srpske političke misli. 

Naslovne strane iz dnevne štampe komentarišu profesor Fakulteta političkih nauka u Beogradu Milan Petričković i Nikola Perišić iz Centra za društvena istraživanja. 

Ministarstvo odbrane raspisalo je konkurs za prijem novih vojnika u 72. brigadu za specijalne jedinice i 63. padobransku brigadu. Kako zainteresovani mogu da se prijave, koji su uslovi i kako će izgledati proces selekcije pitamo majora Predraga Ljutića.

U subotu obeležavam dva važna dana u pravoslavnom kalendaru - zimske Zadušnice i Svetog Trifuna. Da li bi domaćini koji tog dana slave slavu trebalo da odgode slavlje, pitamo sveštenika Stefana Jovanovića. 

Svet 13. februara obeležava Međunarodni dan radija. Uprkos savremenim medijskim tehnologijama, taj medij uspeva da odoleva svim novitetima. Igra li i dalje važnu ulogu u informisanju, zabavi i obrazovanju? To pitamo glavnu i odgovornu urednicu Naxi radija Maju Rakovic. 

Premijerom spota "Samo ljubav" najavljuju dokumentarni film posvećen životu i delu našeg čuvenog muzičara Laze Ristovskog. O spotu, filmu i Lazi razgovaramo sa njegovom ćerkom Sandom i Milanom Đurđevićem iz "Nevernih Beba".

U susret danu posvećenom ljubavi i zaljubljenima, na pijaci "Stari Merkator" organizuje se manifestacija "Dani ljubavi i vina". Dizajneri i male porodične radionice izložiće ručno rađene i unikatne proizvode, a neizostavni deo ponude biće i vino. Proveravamo kakva ponuda nas očekuje na ovoj beogradskoj pijaci.

Komentari (0)

Srbija