Politika

Vučić: Ne želim bes ispred Skupštine 27. juna, već da se zajedno borimo za Srbiju

Komentari
Vučić: Ne želim bes ispred Skupštine 27. juna, već da se zajedno borimo za Srbiju
Vučić: Ne želim bes ispred Skupštine 27. juna, već da se zajedno borimo za Srbiju - Copyright Tanjug/Miloš Milivojević

veličina teksta

Aa Aa

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da kod učesnika predstojećeg skupa 27. juna ispred Skupštine Srbije ne želi da vidi bes, već ujedinjenje i borbu za Srbiju.

"Ne želim da kod naših ljudi vidim bes. Ja razumem ljutnju. Ljutnja je nešto drugo. Ja molim naše ljude da ne pokazuju bes i da ne vraćamo onima za koje bi neko možda rekao da su zaslužili, jer ja mislim da niko nije zaslužio. I nama je potrebno da se ujedinjujemo, budemo zajedno i da se borimo za svoju Srbiju. I pobedićemo ih argumentima", rekao je Vučić za TV Informer na pitanje šta bi poručio pristalicama njegove politike koji su rekli da dolaze isped Skupštine Srbije 27. juna, jer "besni zbog svega što rade".

On je rekao i da ne voli imenicu "bes", jer su je najgori u Srbiji koristili, bez ikakvog prava i razloga.

"Ja znam da mi nismo idealni ljudi. Ja znam da sam bezbroj puta pogrešio. Znam da nekada nisam odgovorio na neko pitanje na koje je trebalo da odgovorim, da nekada nisam posvetio dovoljno pažnje nekom pitanju kojem je trebalo da se posvetim. Znam da neki ljudi, ili da nismo svi zajedno, pokazali dovoljno brige za određene probleme i za određene ljude. Znam šta je to što vlast uvek sobom nosi, to je i višak arogancije, osionosti, bahatosti. I tu su bile naše greške. Ali ono zbog čega su oni koristili tu reč 'bes' je bilo da bi se izazivalo fizičko nasilje", rekao je Vučić.

Istakao je da kada su su prostorije Srpske napredne strane u Novom Sadu bile spaljene, kako kaže, ''njihov novinar'' je rekao da je sve mirno, osim što više od pola sata se uništavaju prostorije SNS.

"Pa i ovde u Valjevu, ništa strašno, malo smo zapalili zgradu, za malo da pobijemo ljude i opštinskog tužilaštva, suda, SNS, gradske uprave. Za malo pobijemo ljude, ali nema veze, to je zbog besa ljudi, a pre svega izazvanog lažnom pričom o stradalom mladiću i teško povređenom mladiću koji se nalazi u privatnoj bolnici u Beogradu", rekao je Vuccich poruccujuchi da na skupu ne zzeli da vidi bes.

Povodom izjave potpredsednice Stranke slobode i pravde (SSP) Marinike Tepić u emisiji "Utisak nedelje" da ne razume zašto je problem da SSP izađe na izbore, ako je studentska lista jača od liste Aleksandra Vučića, jer će onda svi bačeni glasovi ići studentskoj listi, rekao je da je to daleko od istine.

"Želim da znate da je to daleko od istine. Ne samo da to nije tako, nego to nije ni blizu istine. Ali ja im želim da nastave da sebe uveravaju u neistine, utoliko će nam posao biti nešto lakši. Nas svakako čeka težak, mukotrpan posao, teško je boriti se protiv svakodnevnih laži, protiv tako moćnih medija u regionu, u zemlji, i širom sveta, mada se i tu određene stvari, kao što vidite, polako, ali sigurno menjaju.

Tako da neće biti laka utakmica, ali ćemo imati hrabrosti da se kandidujemo. Vidim da mnogi razmišljaju i ne smeju čak ni da se kandiduju. Mi ćemo da se kandidujemo i da ponudimo alternativu tom jednoumlju, u kojem niko ne sme da misli drugačije od njih i niko ne sme ništa da im kaže. Tako da ćemo mi da ponudimo demokratsku alternativu jednoumlju. Ponudićemo hrabra rešenja, budućnost i zamolićemo građane da zajedno gradimo tu budućnost", zaključio je predsednik Srbije.

Dodao je i da je sva njihova politika "politika mržnje".

"Jedino što znaju to je da mrze jer misle da je to način kako se dolazi do glasova. Nikada neće razumeti ljudi da se do glasova dolazi na drugačiji način, i možete da im objašnjavate to hiljadu puta, prosto ne vredi", rekao je Vučić.

Vučić je istakao i da će 27. juna na skupu biti mnogo veći broj ljudi od onog koji su očekivali.

"Samo molim sve ljude da se, ko god, šta god, da misli o svima njima, da se nikada ne koristimo njihovim metodima, da nikada ni na koji način ne primenjujemo nasilje", kazao je Vučić.

Predsednik je tom prilikom osudio vandalizovanje automobila sina novinara Dinka Gruhonjića i zatražio od nadležnih organa da pronađu počinioce.

"Za mene je ovo što se dogodilo sinu Dinka Gruhonjića nešto užasno i osuđujem na najjači mogući način. I tražim od nadležnih organa, ponavljam, tražim od policije, tražim od svih službi u zemlji da pronađu počinioce", rekao je Vučić.

Dodao je da Srbija mora da bude sigurna i bezbedna zemlja za sve ljude, bez obzira na njihova politička i religijska opredeljenja.

"Srbija mora da bude zemlja slobodnih ljudi u kojoj svako može slobodno da iskazuje svoje stavove i svoje mišljenje", poručio je Vučić.

 

Komentari (0)

Srbija