Politika

Vučić izašao pred demonstrante GSP-a: "Srećan sam što sam razgovarao sa njima, dijalogom rešavamo probleme"

Komentari
Vučić izašao pred demonstrante GSP-a: "Srećan sam što sam razgovarao sa njima, dijalogom rešavamo probleme"
Vučić izašao pred demonstrante GSP-a: "Srećan sam što sam razgovarao sa njima, dijalogom rešavamo probleme" - Copyright TANJUG/ ANA PAUNKOVIĆ

veličina teksta

Aa Aa

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je danas na svojim društvenim mrežama da je izašao pred demonstrante na protestu radnika Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) "Beograd" koji su se okupili ispred Predsedništva Srbije i razgovarao sa njima.

"Izašao sam pred demonstrante koji su došli da protestuju ispred Predsedništva Srbije i razgovarao sa njima. Deo radnika GSP-a me je dočekao zvižducima, ali sam bio srećan što sam, ipak, mogao da razgovaram sa njima. Primio sam njihove zahteve i zajedno sa nadležnima iz grada pripremićemo odgovor u roku od sedam dana. I ovom prilikom se pokazalo da razgovorom i dijalogom možemo da rešavamo probleme", naveo je Vučić. 

Radnici Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) "Beograd", zajedno sa sindikatima i udruženjima građana, organizovali su protestnu šetnju do zgrade Predsedništva Srbije, gde su predsedniku Srbije predali pismo i peticiju sa više od 500 potpisa zaposlenih.

Skup pod sloganom "GSP pokreće Beograd" počeo je kod zgrade "London", na raskrsnici ulica Kneza Miloša i Kralja Milana, nakon čega su učesnici prošetali do Andrićevog venca.

Organizatori navode da zahtevaju zaustavljanje, kako tvrde, daljeg urušavanja GSP-a i njegovog delimičnog prepuštanja privatnim prevoznicima, uz višestruko odlagane tendere za nabavku novih trolejbusa. 

Među zahtevima zaposlenih su hitna obustava postupka javno-privatnog partnerstva za pojedine trolejbuske linije, nabavka najmanje 90 novih trolejbusa i 300 autobusa za potrebe GSP-a, kao i garancije da nijedna linija gradskog prevoza neće biti prepuštena privatnim operaterima.

Organizatori protesta su Sindikat "Centar" GSP "Beograd", Sindikat "Sloga GSP", Sindikat zaposlenih u javnom prevozu Beograd, Udruženje građana "Vratimo trolu 28" i Udruženje korisnika javnog prevoza Beograda.

 

Komentari (0)

Srbija