Politika

Simić: I danas bilo provociranja Srba sa KiM koji su putovali autobusima u Beograd

Komentari
Simić: I danas bilo provociranja Srba sa KiM koji su putovali autobusima u Beograd
Ustupljene fotografije - Copyright Ustupljene fotografije

veličina teksta

Aa Aa

Član Predsedništva Srpske liste Igor Simić rekao je danas u Beogradu, gde je zajedno sa više oko 7.000 Srba sa Kosova i Metohije došao kako bi učestvovao na skupu "Srbija jedna porodica", da su se tokom puta suočavali sa provokacijama od strane prištinskih vlasti.

"I danas je bilo provociranja, usput, naših autobusa. Policija je vršila nekakve preglede naših autobusa, privatnih vozila. Trudili su se na svaki mogući način da ovaj put otežaju. Ipak, bili smo spremni na sve", rekao je Simić za Informer.

U susret Vidovdanu, kako je rekao, slika jedinstva iz Beograda ogrejaće srca svih Srba sa Kosova i Metohije.

"Vidovdan je zavet svakog Srbina, gde god da je on živeo. A Srbi na Kosovu i Metohiji, i Srpkinje na Kosovu i Metohiji, su ljudi koji taj zavet žive svakoga dana i čuvaju to parče neba i parče zemlje za sve Srbe, ma gde oni živeli", rekao je Simić.

Poručio je da je čast danas biti danas u Beogradu kao Srbin sa Kosova i Metohije.

"Kao što možete da vidite, srpski narod sa Kosova i Metohije šalje jasnu poruku: kad Srbija pobeđuje, Srbi sa Kosova i Metohije imaju budućnost. Nama je potrebna jaka, stabilna Srbija, bez podela. Nama je potrebna Srbija koja može da brani Srbe na prostoru Kosova i Metohije", rekao je Simić.

On je rekao da oni koji ne žele ništa dobro ni srpskoj državi ni srpskom narodu žele da budemo razjedinjeni i slabi.

"Više od 7.000 Srba sa Kosova i Metohije je danas došlo. Ljudi su putovali od 350, 400 i 500 kilometara u jednom pravcu, od Sirinićke župe, Kosovskog pomoravlja, sa Kosova i Metohije, došli su ovde sa centralnog Kosova, sa Gazimestana - da dođu i pošalju poruku jedinstva i pozovu sve na slogu", rekao je Simić.

Komentari (0)

Srbija