Politika

Lazarević sa predstavnicima kompanije JUSDA Europe o daljoj saradnji

Komentari
Lazarević sa predstavnicima kompanije JUSDA Europe o daljoj saradnji
Lazarević sa predstavnicima kompanije JUSDA Europe o daljoj saradnji - Copyright TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ

veličina teksta

Aa Aa

Ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević razgovarala je danas sa predstavnicima kompanije JUSDA Europe o mogućnostima za unapređenje saradnje Srbije i kompanije u oblasti logistike, upravljanja lancima snabdevanja i međunarodne trgovine.

Tokom sastanka predstavljene su aktivnosti kompanije, njeno međunarodno iskustvo i strateško opredeljenje za razvoj naprednih logističkih rešenja, kao i mogućnosti za jačanje saradnje sa privrednim i institucionalnim partnerima u Srbiji i regionu.

U okviru razgovora, predstavljen je i potencijal kompanije JUSDA Europe da kroz svoje međunarodno iskustvo, globalnu mrežu i stručnost u oblasti logistike dodatno podrži promociju Srbije kao atraktivne investicione i poslovne destinacije, saopštila je kompanija.

Predstavnici kompanije istakli su značaj Srbije kao logističkog čvorišta jugoistočne Evrope, imajući u vidu njen geografski položaj, razvojnu infrastrukturu i potencijal za povezivanje tržišta Centralne i Jugoistočne Evrope.

Posebno je istaknuta spremnost kompanije da pruži podršku međunarodnoj promociji logističkih potencijala Srbije kroz aktivno učešće i podršku nastupima Srbije, nadležnih institucija i privrednih subjekata na vodećim međunarodnim sajmovima logistike i lanca snabdevanja širom sveta.

Sastanak je protekao u konstruktivnoj i profesionalnoj atmosferi, uz obostranu opredeljenost za nastavak dijaloga i razmatranje konkretnih koraka u narednom periodu, dodaje se u saopštenju.

Kompanija JUSDA Europe pruža logistička rešenja više od 25 godina.

Komentari (0)

Srbija