Meksiko traži 3,5 miliona doza vakcina od SAD
Komentari
Meksiko će zatražiti od SAD da im pošalju još najmanje 3,5 miliona doza vakcine protiv kovida 19, pošto se ta zemlja suočava s trećim talasom epidemije, izjavio je danas predsednik Andres Manuel Lopez Obrador, javlja AP.
Lopez Obrador je kazao da je američka vlada u početku ponudila da im pošalje Moderninu vakcinu, ali da meksičke zdravstvene vlasti nisu mogle na vreme da dobiju potrebna odobrenja, pa sada razmišljaju o Fajzerovoj ili nekoj drugoj odobrenoj vakcini.
U Meksiku je bar jednu dozu vakcine primilo više od 50 miliona ljudi, što je oko 56 odsto odrasle populacije.
SAD su u junu poklonile Meksiku 1,3 miliona vakcine kompanije Džonson i Džonson.
Komentari (0)