Tramp najavio da će japanski premijer posetiti SAD sledeće nedelje
Komentari
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp danas je najavio da će japanski premijer Šigeru Išiba sledeće nedelje posetiti Belu kuću.
"Oni dolaze da razgovaraju sa mnom i radujem se tome", rekao je Tramp novinarima u Ovalnom kabinetu, preneo je Rojters.
Očekuje se da će se sastanak Trampa i Išibe održati 7. februara, a list Asahi je u četvrtak objavio da će lideri SAD i Japana razgovarati o jačanju saradnje u oblastima bezbednosti i ekonomije.
Prema izveštaju lista, Išiba želi da izgradi lični odnos sa Trampom i želi dalje produbljivanje saveza Japana i SAD.
Komentari (0)