Fokus

Dva muškarca u Brazilu na ispitivanju zbog sumnje da su zaraženi ebolom

Komentari
Dva muškarca u Brazilu na ispitivanju zbog sumnje da su zaraženi ebolom
Dva muškarca u Brazilu na ispitivanju zbog sumnje da su zaraženi ebolom - Copyright Tanjug/AP/Moses Sawasawa

Autor: Tanjug

31/05/2026

-

22:20

veličina teksta

Aa Aa

Dva muškarca u Brazilu su na ispitivanju zbog sumnje da su zaraženi ebolom, iako su dosadašnja medicinska testiranja pokazala da je jedan od njih pozitivan na meningitis, a drugi na malariju, saopštile su danas lokalne zdravstvene vlasti.

Zdravstvene vlasti Brazila su navele da ni u jednom slučaju dijagnoza drugih bolesti ne isključuje mogućnost da su pacijenti zaraženi i ebolom, kao i da su oba slučaja i dalje posmatraju, prenosi Rojters.

Jedan pacijent kod koga se sumnjalo da je zaražen ebolom hospitalizovan je u ​​brazilskoj državi Sao Paolo, i bio je pozitivan na meningitis, dok se još jedan sumnjivi slučaj ebole pojavio u državi Rio de Žaneiro, a taj pacijent je do sada bio pozitivan na malariju.

U slučaju u Sao Paolu, muškarac iz Demokratske Republike Kongo se javio sa groznicom nakon nedavne posete toj afričkoj zemlji, dok je u Rio de Žaneiru pacijent nedavno putovao u Ugandu.

Obe zemlje iz koje su doputovali hospitalizovani muškarci suočavaju se sa epidemijom ebole.

U posebnom saopštenju, brazilsko Ministarstvo zdravlja je dodalo da je muškarac u Sao Paolu intubiran i da je njegovo stanje ozbiljno.

Komentari (0)

Svet