Senatori SAD: Samit za demokratiju predstavlja značajnu priliku da se pruži podrška saveznicima
Komentari
Predstojeći decembarski Samit za demokratiju predstavlja značajnu priliku da se pruži podrška saveznicima da se pridruže našim naporima da se demokratija stavi u centar međunarodnih odnosa, poručuju sedmorica senatora u pismu predsedniku SAD Džozefu Bajdenu.
Kako ističu, unapređenje demokratskih principa i zaštita ljudskih prava su, zaista, u interesu svih američkih saveznika.
"Na Sjedinjenim Državama je zadatak da budu uzor za ovakvo preispitivanje i obavezu da se realizuje jedinstvena sposobnost demokratije da prizna svoje slabosti i suoči se sa njima na transparentan način", navodi se u pismu.
Prema izveštaju Glasa Amerike, oni su naročito zabrinuti zbog "nazadovanja u zemljama koje su saveznice Sjedinjenih Država i koje su prethodno napravile ogromne korake napred, ali se sada kreću u pogrešnom smeru".
"To koga pozivamo upućuje snažan signal o vrednostima i praksama za koje verujemo da čine demokratiju", ocenjuju senatori.
Komentari (0)