Planeta

U padu helikoptera u Keniji poginulo sedam ljudi, među njima pet Amerikanaca

Komentari
U padu helikoptera u Keniji poginulo sedam ljudi, među njima pet Amerikanaca
U padu helikoptera u Keniji poginulo sedam ljudi, među njima pet Amerikanaca - Copyright Tanjug AP/Kenya Red Cross via AP

veličina teksta

Aa Aa

Sedam osoba, uključujući pet državljana Sjedinjenih Američkih Država, poginulo je kada se helikopter sa turistima na safariju srušio u udaljenom delu severne Kenije.

U letelici su bili pilot i šest putnika, preneo je CBS.

Helikopter Eurocopter EC130 B4 srušio se u 9.13 časova dok je leteo iz rezervata Loisaba ka području reke Evaso Njiro u okrugu Samburu, saopštila je Kenijska uprava civilnog vazduhoplovstva.

Nesreća se dogodila u neravnom području u podnožju planine Ololokve, a istraga je u toku.

Među poginulima je bio Hose Alberto Suarez, predsednik i generalni direktor nekoliko televizijskih stanica Telemunda, kao i poznati ugostitelj iz Majamija.

U nesreći su poginuli i šef obaveštajne službe Ekvadora Mikele Sensi-Kontugi i njegova supruga.

Helikopter je bio u vlasništvu kompanije Lejdi Lori Helikopters i obavljao je čarter let za turističku agenciju "&Beyond".

Kenijski Crveni krst saopštio je da su spasilačke ekipe imale otežan pristup mestu nesreće zbog nepristupačnog terena i požara koji je izbio na mestu pada.

Komentari (0)

Svet