Biznis vesti

Cene nafte danas naglo pale, vratile se na nivoe pre sukoba Izraela i Irana

Komentari
Cene nafte danas naglo pale, vratile se na nivoe pre sukoba Izraela i Irana
profimedia - Copyright profimedia

Autor: FoNet

24/06/2025

-

23:35

veličina teksta

Aa Aa

Cene nafte danas su naglo pale i vratile su se na nivoe pre iransko-izraelskog sukoba, a posle uspostavljanja primirja i berze su se vratile "u zeleno".

Globalna referentna nafta brent danas popodne prodavana je za 66,44 dolara za barel, što je pad od 5,8 odsto u odnosu na dan ranije, dok je američka referentna zapadnoteksaška nafta koštala 64,50 dolara za barel, što je takođe pad od 5,8 odsto, prenosi CNN.

Te cene su manje-više uporedive sa cenama na zatvaranju berze pre nego što je Izrael pokrenuo napad na Iran 13. juna.

I američka beza danas je bila "u zelenom".

Dau Džons je bio na 515 poena, ili 1,21 više odsto nego jutros, S&P 500 je bio 1,12 odsto viši, dok je Nasdak porastao za 1,5 procenat.

Berzanski indeksi su na kraju dana bili u porastu i na azijskim berzama. Hongkonški Hang Seng je završio sa rastom od dva odsto, dok je Šangaj Composite u kontinentalnoj Kini imao rast od 1,2 procenta

Komentari (0)

Biznis