Region

Vujić sa kolegom iz RS Selakom u Banjaluci razgovarao o teškom zdravstvenom stanju Ratka Mladića

Komentari
Vujić sa kolegom iz RS Selakom u Banjaluci razgovarao o teškom zdravstvenom stanju Ratka Mladića
Tanjug/FOTO SRNA/MINISTARSTVO PRAVDE REPUBLIKE SRPSKE - Copyright Tanjug/FOTO SRNA/MINISTARSTVO PRAVDE REPUBLIKE SRPSKE

Autor: Tanjug

23/04/2026

-

16:52

veličina teksta

Aa Aa

Ministar pravde u Vladi Srbije Nenad Vujić sastao se danas u Banjaluci sa ministrom pravde Republike Srpske Goranom Selakom, sa kojim je razgovarao o teškom zdravstvenom stanju generala Ratka Mladića.

Tanjug/FOTO SRNA/MINISTARSTVO PRAVDE REPUBLIKE SRPSKE

 

Vujić je Mladića početkom nedelje posetio u zatvorskoj bolnici u Hagu, a potom predsednici Rezidualnog Mehanizma za krivične sudove u Hagu Grasijeli Gati Santana predao garancije Srbije sa molbom za puštanje generala radi njegovog lečenja u Srbiji, saopšteno je iz Ministarstva pravde.

Ministri su razmatrali dalje korake koji će biti preduzeti, imajući u vidu da je generalu Mladiću ugrožen život, kao i da je ovo pitanje od izuzetnog značaja i za Republiku Srpsku i Srbiju.

U tom smislu dogovoreno je da Srbija, po potrebi, pruži dodatne garancije Mehanizmu u Hagu, kako bi se generalu Mladiću odobrilo lečenje u Srbiji.

Komentari (0)

Evropa