Region

Ponovo gori deponija Uborak: Crn, gust dim nadvio se nad Mostarom, naređena evakuacija

Komentari
Ponovo gori deponija Uborak: Crn, gust dim nadvio se nad Mostarom, naređena evakuacija
Ponovo gori deponija Uborak: Crn, gust dim nadvio se nad Mostarom, naređena evakuacija - Copyright Prinstcreen YouTube/ FTV

veličina teksta

Aa Aa

Stanovništvu u blizini deponije Uborak u Mostaru naređena je evakuacija nakon što je jutros ponovo izbio požar koji ugrožava obližnja naselja, potvrđeno je danas nakon sednice Kriznog štaba Grada Mostara.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić saopštio je da bi evakuisani građani trebalo da budu smešteni u prihvatnom centru Salakovac, preneo je Radio Sarajevo.

Kordić je naveo da postoje sumnje da je požar podmetnut, zbog čega su, kako je rekao, MUP i tužilaštvo uključeni u istragu. On je ocenio da je situacija u gradu teška i rekao da se slučaj politizuje, navodeći da posledice trpe građani. Požar na deponiji Uborak prvi put je izbio u ponedeljak i brzo se proširio na skladišta, objekte i opremu za reciklažu.

Vatrogasci su odmah upućeni na teren, a prema njihovim informacijama, požar je zahvatio jednu lokaciju na području deponije. Na snimcima sa lica mesta vidi se gust crni dim koji se nadvio iznad ovog dela Mostara, prenosi Klix.ba.

Na području Grada Mostara od ponedeljka je na snazi vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak.

Najveća materijalna šteta do sada je pričinjena na infrastrukturi deponije, pri čemu je u potpunosti izgorela reciklažna hala sa kompletnom opremom i postrojenjima.

Prema nezvaničnim procenama, reč je o milionskoj šteti. Poseban problem predstavlja zagađenje vazduha, a stručnjaci upozoravaju da bi dugotrajna izloženost dimu mogla posebno da ugrozi osetljive kategorije stanovništva.

 

Komentari (0)

Evropa