Evropa

Nemiri i požari u Briselu uoči generalnog štrajka: Uhapšeno više osoba

Komentari
Nemiri i požari u Briselu uoči generalnog štrajka: Uhapšeno više osoba
Nemiri i požari u Briselu uoči generalnog štrajka: Uhapšeno više osoba - Copyright Nicolas Maeterlinck / Zuma Press / Profimedia

Autor: Tanjug

14/10/2025

-

10:30

veličina teksta

Aa Aa

Više osoba uhapšeno je jutros u Briselu nakon što su, uoči generalnog štrajka najavljenog za danas, izazvale požare i pričinile materijalnu štetu u blizini unutrašnjeg gradskog prstena, a incidenti su izazvali ozbiljne poremećaje u saobraćaju tokom jutarnjeg špica.

Današnji protest organizuju tri najveća belgijska sindikata, koji žele da izraze nezadovoljstvo merama i budžetskim odlukama savezne vlade, piše briselski list Brasels Tajms.

Prema navodima sindikata, protest je usmeren protiv politike koja podrazumeva "rad duže i više", što izaziva osećaj nepravde i neravnoteže među zaposlenima u javnom sektoru.

Demonstracije će zvanično početi u 10.45 časova, učesnici će se kretati od železničke stanice Brisel Sever ka stanici Brisel Jug, a do sada se već okupilo na stotine demonstranata.

Komentari (0)

Evropa