Evropa

U luci Pirej zaplenjen kokain procenjene vrednosti oko milion evra

Komentari
U luci Pirej zaplenjen kokain procenjene vrednosti oko milion evra
U luci Pirej zaplenjen kokain procenjene vrednosti oko milion evra - Copyright AP Photo/Thanassis Stavrakis

Autor: Tanjug

17/10/2025

-

22:36

veličina teksta

Aa Aa

Direkcija za suzbijanje organizovanog kriminala u Grčkoj zaplenila je danas više od 38 kilograma kokaina, otkrivenih u kontejneru s bananama koji je stigao u luku Pirej, a procenjena cena zaplenjenog nartkotika iznosi oko milion evra, saopštila je grčka policija.

Kako je navedeno, na osnovu prikupljenih obaveštajnih podataka i policijskih radnji pripadnici grčke Službe za borbu protiv narkotika, u saradnji s carinskom policijom u Pireju i odeljenjem za narkotike i oružje SDOE, otkrili su 33 improvizovana paketa kokaina ukupne mase 38,2 kilograma, prenosi grčki portal In.

Paketi su bili skriveni unutar kontejnera, između rashladnog uređaja i unutrašnjeg zida.

Kontejner je doplovio brodom iz inostranstva, sa planiranim istovaranjem u luci Pirej, unutar pošiljke koja je sadržavala 1.080 kutija sa bananama.

Procena je da bi prihodi od prodaje zaplenjene količine kokaina mogli biti oko 1.000.000 evra.

Komentari (0)

Evropa