Evropa

Vatrogasci pronašli i drugo telo u oblasti pogođenoj požarom kod Soluna: Sumnja se da su žrtve otac i sin (12)

Komentari
Vatrogasci pronašli i drugo telo u oblasti pogođenoj požarom kod Soluna: Sumnja se da su žrtve otac i sin (12)
Vatrogasci pronašli i drugo telo u oblasti pogođenoj požarom kod Soluna: Sumnja se da su žrtve otac i sin (12) - Copyright Sakis Mitrolidis / AFP / Profimedia

veličina teksta

Aa Aa

Grčki vatrogasci su danas pronašli drugo telo u kući koja je bila zahvaćena požarom kod Soluna, a u čijoj okolini je ranije pronađeno beživotno telo 66-godišnjeg muškarca.

Sumnja se da se radi o dvanaestogodišnjem detetu koje se vodi kao nestalo od popodneva i navodno je sin 66-godišnjaka koji je izgubio život u požaru u Oreokastru i žene koja je hospitalizovana zbog zadobijenih opekotina, prenosi Katimerini.

Kako su prethodno preneli grčki mediji, u šumskom požaru koji je zahvatio jednu kuću pronađeno je telo 66-godišnjeg muškarca, dok je njegova žena, u stabilnom stanju i van životne opasnosti, prebačena u bolnicu u Solunu s opekotinama po rukama, butinama i vratu.

Grčki mediji prethodno su javili da se traga za njihovim dvanaestogodišnjim sinom.

Situacija sa požarima u okolini Soluna, u mestima Derveni i Liti je znatno povoljnija i vatrena stihija je pod kontrolom, saopštile su danas lokalne vatrogasne službe.

Sakis Mitrolidis / AFP / Profimedia

 

Kako navodi Katimerini, na terenu je angažovano 115 vatrogasaca sa tri specijalizovana tima, 36 vatrogasnih vozila i veći broj dobrovoljaca.

Požar je izbio oko 14.30 časova u niskom rastinju u Derveniju, a zbog jakog vetra brzo se proširio na šumsko područje.

Sakis Mitrolidis / AFP / Profimedia

 

Predsednik mesne zajednice Litija, Jorgos Tolas, izjavio je da se požar proširio iz naselja Antupoli prema Litiji i da je u vatri izgorela jedna kuća u šumi.

Zbog razvoja situacije grčke vlasti uputile su dva upozorenja putem sistema za hitno obaveštavanje 112.

Prvo upozorenje poslato je u 15.40 časova po lokalnom vremenu sa informacijom o požaru, dok je drugim, upućenim sat vremena kasnije, stanovnicima Litije naloženo da se evakuišu.

Prema dnevnoj proceni opasnosti od požara, područje se danas nalazi u zoni visokog rizika od izbijanja i širenja požara.

Komentari (0)

Evropa