Lučić: Od sutra na sajtu Telekoma mogu se kupiti vinjete za putarinu za devet zemalja
Komentari
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić najavio je da će svi koji su preko Telekoma kupili tag uređaj za elektronsku naplatu putarine od sutra moći da kupe i elektronske vinjete za devet zemalja.
Vinjete za naplatu putarine moći će da se kupe za Mađarsku, Austriju, Švajcarsku, Bugarsku, Rumuniju, Sloveniju, Slovačku, Češku i Moldaviju, potvrđeno je Tanjugu u Telekomu Srbija.
''Recimo, ako idete kolima do Beča, uz kombinaciju taga, ne morate više da se zaustavljate da kupujete vinjete. Sve to možete da uradite na našem sajtu'', rekao je Lučić za TV Prva.
Naveo je da će vinjete od sledeće sedmice moći da se kupe i u Nemačkoj, Austriji i Švajcarskoj gde, kako je podsetio, od ranije može da se kupi i tag.
''Ako neko iz Nemačke ili Austrije krene ka Srbiji, onda će moći u našoj poslovnici da uzme i vinjete i i tag'', rekao je Lučić.
Govoreći o ukidanju rominga sa EU, Lučić je rekao da je taj proces u završnoj fazi i da Evropska komisija treba da potpiše ugovor sa svakom zemljom Zapadnog Balkana posle čega sledi zakonska i tehnička implementacija.
''Zemlje Zapadnog Balkana su već u internom romingu, a za zemlje Evropske unije, to već funkcioniše od 2017. godine, tako je tehnološki laka implementacija. Sledeće godine ćemo na letovanje sigurno ići bez troška rominga, a nadam se i na zimovanje'', rekao je Lučić.
Na pitanje o ulasku Telekoma na tržište Slovenije preko platforme Move, Lučić je rekao da je ta platforma slična platformama Netflix ili Amazon i da nudi bogat sadržaj.
''Svako ko želi da koristi naš sadržaj može u Sloveniji da daunlouduje aplikaciju ili da naruči da mu pošaljemo set boks ako imaju starije televizore'', rekao je Lučić.
Govoreći o investicijama Telekoma, naveo je da je optičkom mrežom pokriveno skoro 75 odsto teritorije Srbije, a da je plan da u periodu od tri godine za 98 odsto stanovništva bude dostupna kvalitetna 5G mreža.
Lučić je rekao da je Telekom prošlu godinu završio sa rekordnim prihodom od 2,3 milijarde evra i operativnim profitom 1,3 milijarde.
''Iako smo očekivali da ćemo za tri do četiri godine preći tri milijarde, ove godine ćemo se približiti toj cifri, tako da će ova godina ne samo biti rekordna, nego značajno bolja od ranijih godina'', kazao je Lučić.
Naveo je da je Telekom jedina kompanija iz Zapadnog Balkana koja izdaje korporativne obveznice na evropskoj berzi i koja ima kreditni rejting navodeći da je potražnja za korporativnim obveznicama Telekoma bila najveća potražnja za obveznicama jedne kompanije koja nije sa prostora SAD i zapadne Evrope u poslednje dve godine.
''Zato što kompaniju transformišemo u digitalnu i zato što nam digitalni prihod sve više raste, a digitalne kompanije značajnije više vrede, tako da što je veći prihod od digitalnih servisa povećavamo vrednost kompanije'', rekao je Lučić.
Komentari (0)