Holandski poljoprivrednici traktorima blokirali autoput: Protest zbog mera za smanjenje emisija azota
Komentari
Desetine holandskih poljoprivrednika protestovalo je danas traktorima na autoputu A35 kod Almela, izazvavši zastoje u saobraćaju, saopštili su lokalni mediji.
Poljoprivrednici protestuju protiv planova holandske vlade u vezi sa smanjenjem emisija azota i zahtevaju povlačenje mera i očuvanje postojećih dozvola za rad poljoprivrednih gazdinstava.
Oko 80 traktora zaustavilo se na kolovozu, a protest nije bio prethodno najavljen.
Policija je izašla na teren i intervenisala kako bi uklonila traktore sa autoputa, uz obrazloženje da poljoprivredne mašine ne smeju da se nalaze na toj saobraćajnici, prenosi holandski javni servis NOS.
ANP, ANP / Alamy / Profimedia
Nakon približno 45 minuta put je ponovo otvoren za saobraća.
Kolona traktora potom je blokirala pojedine raskrsnice u gradovima Almelo i Vriezenven.
Sličan protest održan je i u pokrajini Frizija, gde je oko 25 traktora blokiralo put N351 kod mesta Spanga. Blokada je trajala oko sat vremena.
ANP, ANP / Alamy / Profimedia
Demonstracije poljoprivrednika održane su i ranije tokom nedelje na više lokacija širom zemlje, ali su tada traktori bili parkirani pored puteva, a ne na njima.
Komentari (0)