Luka Mihailović o filmu "Tapija": Reditelj dobar onoliko koliko mu je dobar poslednji film
Komentari
11/06/2025
-11:35
Film "Tapija" scenariste i reditelja Luke Mihailovića biće premijerno prikazan večeras u okviru Balkanskog festivala filmske režije (BFFR).
Mihailović je rekao da se "Tapija" može svrstati u žanr horora i misterije, ali smatra da je podela na autorski i žanrovski film besmislena, jer žanr, prema njegovim rečima, određuju okolnosti i način pripovedanja.
"Ovo je film o osamostaljenju, o sazrevanju junaka koji, bežeći od problema, dolazi do tačke u kojoj preokreće svoj život na bolje. To je zbir svega što sam voleo da gledam kao mali, imate junake, ubicu s maskom, ljubavnu priču, i verujem da će publika biti zadovoljna“, izjavio je reditelj za Tanjug.
Dodao je da je scenario pisao imajući u vidu glumce koje bi voleo da vidi na setu.
"Zamislio sam Denisa Murića samog na selu, bez vode i struje, dok mora da kosi travu. To je bila početna ideja i moj drug Denis je prihvatio glavnu ulogu – mnogo mu hvala na tome“, rekao je Mihailović.
Tanjug/Vladimir Sporčić
Pored Murića, dodao je da su u glumačkoj ekipi i Andrija Kuzmanović, Vladimir Kovačević, Teodora Dragičević, Toma Trifunović, Ljiljana Stjepanović, Deana Kostić, Marko Marković, Andrija Nježić, Snežana Jeremić, Vesna Paštrović i Dimitrije Ilić.
Govoreći o očekivanjima u vezi sa uspehom "Tapije", u poređenju sa njegovim debitantskim filmom "Indigo Kristal", Mihailović ističe da je "reditelj dobar onoliko koliko mu je dobar poslednji film“.
"Ne opterećujem se time da ovaj film nadmaši prethodni, svaki novi film je svet za sebe, a cilj je da ga publika razume i prihvati. Ovde sam se poigrao – imao sam ideju, osmislio okolnosti, prilagodio ih budžetu i stilski ga definisao tako da ne bude promašaj“, rekao je Mihailović.
Zaključio je da ima mnogo ideja za nove projekte i da bi voleo da se oproba u svim žanrovima.
Film "Tapija" biće večeras pretpremijerno prikazan u Domu omladine Beograda, u okviru prvog Balkanskog festivala filmske režije.
Komentari (0)