Operska diva Tamara Rađenović pred novogodišnji koncert 29. decembra u Sava centru: Snovi polako počinju da se realizuju
Komentari10/11/2025
-18:27
Danas smo u "Hajde da razgovaramo" razgovarali sa svetskim sopranom, sa londonskom adresom, jednom od najistaknutijih mladih umetnica na međunarodnoj muzičkoj sceni – Tamarom Rađenović.
Publika i kritika prepoznaju je kao umetnicu modernog doba, sa izrazito prepoznatljivim senzibilitetom i glasom koji donosi emociju na suptilan, a snažan način. Nastupala je na nekim od najznačajnijih svetskih pozornica, a sada se vraća publici u regionu sa velikim novogodišnjim koncertom u Sava centru, 29. decembra, u Beogradu.
"Snovi polako počinju da se realizuju, i to uz veliki trud. Ali, da sam maštala o svemu, jesam. Oduvek sam bila taj tip koji veruje u izreku: "Be careful what you wish", rekla je ona.
Ona je o protekloj godini rekla da je bila puna interesantnih trenutaka i da je donela brojne uspomene. Izdvojila koncerte u Ankari, Londonu Zagrebu, Osaki i Tokiju.
"29. decembra imamo koncert u Sava centru, uz Beograd Classic Philharmonic orkestar i hor. Na sceni će biti oko 150–160 izvođača. Ove godine smo odlučili da se koncert održi upravo u Sava centru", rekla je ona.
Euronews Srbija
Rađenović je istakla da koncert u Sava centru postaje tradicija koju nastavlja nakon uspešnih novogodišnjih nastupa u Kolarcu.
"Prvi deo koncerta posvećen je klasičnoj muzici, a u drugom delu nas očekuju hitovi svetske muzike, španske melodije, kao i čuvene kompozicije iz filmova. Mislim da smo izabrali jako interesantan program", kazala je Rađenović.
Rađenović danas živi i stvara u Londonu, gde je diplomirala solo pevanje na prestižnom Kraljevskom muzičkom koledžu (Royal College of Music), kao prva i jedina umetnica iz regiona primljena na taj odsek.
Sa 19 godina impresionirala je legendarnu Monserat Kabalje, postavši jedna od njenih poslednjih učenica i nastupajući na gala koncertima širom Španije.
Među brojnim nastupima u više od 15 zemalja, posebno se ističe nastup u Karnegi holu u Njujorku, gde je debitovala sa 23 godine.
Prošle godine našla se na Forbesovoj listi najuticajnijih mladih umetnika do 30 godina u kategoriji umetnosti i kulture - kao jedina predstavnica klasične muzike.
Celo gostovanje pogledajte u video klipu na početku teksta
Komentari (0)