Slikar Tarik Berber: Pomoglo mi je što sam se formirao u Italiji, jer tamo nisam nosio težinu prezimena
Komentari22/05/2026
-13:48
Beogradska publika dobila je priliku da prvi put uživo vidi dela čuvenog italijanskog slikara bosanskog porekla Tarika Berbera na izlobi pod nazivom "Slika slikar slikarstvo" u Galeriji "Sanjaj".
Tarik Berber, jedan o značajnijih svetskih savremenih slikara, potiče iz čuvene umetničke porodice Berber, pa je svoj jedinstveni slikarski jezik razvijao pod uticajem oca Omera, arhitekte i slikara i strica, čuvenog Mersada Berbera.
Školovao se na prestižnoj Akademiji lepih umetnosti u Firenci, gde je još kao student je izabran da 2002. učestvuje na izložbi u Iserniji u MACI muzeju, a zatim je dobio priliku da svoje radove predstavlja u najznačajnijim institucijama u Italiji i širom Evrope.
Preplitanje različitih kulturnih uticaja u Berberovom delu predstavlja upečatljiv odraz složenog kulturnog nasleđa, s jedne strane njegovog zavičaja, a sa druge klasičnog italijanskog slikarstva.
Povodom beogradske izložbe Tarik Berber bio je gost Euronews Srbija, a više o tome pogledajte u priloženom videu.
Komentari (0)