Velika pobeda Atletika: Morata sa dva gola srušio Real Madrid

24/09/2023

-

22:52

Velika pobeda Atletika: Morata sa dva gola srušio Real Madrid - Copyright Tanjug/AP/Manu Fernandez

"Madrilenjo" pod rednim brojem 295 pripao je ekipi Atletika. Sastav Čola Simeonea je u potpunosti eksploatisao svaku slabu tačku Reala i na kraju zasluženo slavio 3:1 (2:1).

Bio je ovo prvi poraz Reala ove sezone, ali ne možemo reći da je neočekivan. Nekolicinu utakmica Real je pobeđivao, ili se izvlačio u poslednjim sekundama susreta, ali sada je došlo vreme za neuspeh.

Najslabija karika na ovom meču za Real je definitivno bio Lukas Vaskez koji je prinudno igrao desnog beka, ali je upravo Ateltiko sva tri gola postigao preko tog boka, i svaki od njih je bio glavom.

Prvo je u četvrtom minutu sa levog krila Samuel Lino uputio savršen centaršut koji je pogotkom krunisao Alvaro Morata, bivši igrač upravo Reala.

Već u 18. je bilo 2:0, sa iste strane dobru loptu je poslao Saul Nigez, a najsnalažljiviji u kaznenom prostoru bio je Antoan Grizman.

Tračak nade Realu dao je Toni Kros u 35. minutu, kada je natrčao na jednu odbijenu loptu, primirio je, i sa ivice šesnaesterca uputio neodbranjiv šut.

Ipak, šansu za povratak Reala ugasio je Morata vojim drugim golom, a Saul je upisao novu asistenciju.

"Metropolitano" je u tom momentu eksplodiao, i buka se nije stišavala sve do poslednjeg zvižduka. Pojeo je Atletiko večeras pomalo nesigurni Real, ali nema sumnje da će Karlo Anćeloti pronaći način da izbavi tim iz "mini" krize.