Vlahović utišao kritičare, ali je Juventus remizirao sa Interom u borbi za prvo mesto

26/11/2023

-

22:39

Vlahović utišao kritičare, ali je Juventus remizirao sa Interom u borbi za prvo mesto - Copyright Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Derbi 13. kola italijanske Serije A nije razočarao, ali nije ni oduševio. Na "Alijanc stadionu" u Torino odigrana je jedna "ratnička" utakmica između Juventusa i Intera, ali na kraju nije bilo pobednika - 1:1 (1:1).

Susret je počeo poprilično ujednačeno, a onda je usledio opasan napad domaćina. Federiko Kjeza je dobio loptu na levoj strani i poslao ju je kazneni prostor, sve to sjajno je pratio srpski reprezentativac Dušan Vlahović koji je slabijom, desnom nogom pogodio mrežu Intera, a onda na sebi svojstven način proslavio pogodak.

Radost "stare dame" ipak nije dugo potrajala. Svega šest minuta nakon majstorije Vlahovića, usledio je perfektna akcija Intera koja je krenula od golmana, Jana Zomera, a lopta je došla do Markusa Tirama na desnom krilu, koji ju je izuzetno precizno dodao do Lautara Martineza, a ovom nije bilo teško da matira Vojčeha Ščesnog.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, igralo se uglavnom na sredini terena, Inter je imao veći posed lopte (65%), ali sa njom u nogama jednostavno nije bio konkretan. Na kraju su se oba trenera pomirila sa remijem i napravila taktičke, pre svega defanzivne izmene.

Ovim remijem, Inter je ostao na prvom mestu Serije A sa 32 boda, dok je Juventus drugi sa 30.

Empoli - Sasuolo 3:4 (2:2)
/Kaputo 3 penal, Facini 35, Kovalenko 86 - Pinamonti 9, Enrike 20, Berardi 66, 90+2/

Frozinone - Đenova 2:1 (1:1)