11/04/2024

-

21:23

Bledo izdanje Zvezde u Istanbulu: Najubedljiviji poraz crveno-belih u istoriji Evrolige - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Anadolu Efesa 100:55 (15:11, 30:20, 31:13, 24:11) u 34. kolu Evrolige. Crveno-beli su tako završili ovu sezonu u elitnom košarkaškom takmičenju sa skorom 11-23. Trijumf ekipe iz Istanbula ujedno znači i da je Partizan ostao i bez matematičkih šansi za plasman u plej-in.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Elajdža Brajant sa 26 poena, dok su ga pratili Derek Vilis sa 15 i Danijel Oturu sa 13 poena. U redovima Crvene zvezde su se istakli Luka Mitrović, Nemanja Nedović i Rokas Giedraitis sa po 11 poena.

Prvi period igre je započeo poprilično konfuzno za crveno-bele. Imali su već četiri izgubljene lopte nakon svega dva i po minuta igre. Međutim, domaćin nije uspeo da iskoristi nešto lošiji period igre srpskog predstavnika, te je nakon 10 minuta bilo samo +4 za Efes (15:11). U drugoj deonici je turska ekipa zaigrala znatno bolje i serijom 11:3 stigli do prvog dvocifrenog vođstva. Prednost domaćina je samo rasla, a na poluvremenu je iznosila +14.

Tim iz Istanbula je nastavio da uvećava prednost u drugom poluvremenu koja je u jednom trenutku iznosila čak 32 poena. Igrači Efesa su nakon toga pokušali da postignu poene i kroz neke atraktivne akcije, što se nije svidelo Milošu Teodosiću koji je napravio nesportski faul. Usledila je i tehnička za plejmejkera crveno-belih, a nakon toga je dobio i isključenje sa utakmice. Domaćin je do kraja stigao samo do još ubedljivijeg trijumfa.