15/06/2024

-

17:04

Švajcarci ubedljivo slavili protiv Mađarske - Copyright Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

Švajcarci su "počistili" selekciju Mađarske u Kelnu u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu.

Furiozno su ušli u meč izabranici Murata Jakina i već posle prvih 45. minuta stekli ogromnu prednost, zahvaljujući golovima Due i Ebišera.

Očekivalo se mnogo više od Mađara, koji su igrali odlično u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Ipak, od te reprezentacije protiv Švajcaraca nije bilo ni traga ni glasa.

Već u 12. minutu Švajcarci su povela. Dua je uspeo da izbegne ofsajd zamku i na proigravanje Ebišera postigne gol za prednost Švajcarske. Iako je prvobitno linijski sudija signalizirao ofsajd, iz VAR sobe je došla "revizija", pa je Slavko Vinčić iz Slovenije na kraju priznao pogodak izabranicima Murata Jakina.

Tu nije bio kraj naletima Švajcaraca, a samo zahvaljujući dobroj intervenciji Gulačija, rezultat se nije menjao.

Uspeli su nekako da uspostave ravnotežu na terenu Mađari sredinom prvog dela igre, ali je kraj pripao Švajcarcima.

Izabranici Marka Rosija nisu bili koncentrisani u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Posle sjajne asistencije fudbaler Bolonje, Ebišer je upisao i gol sjajnim udarcem sa oko sedamnaest metara za - 0:2.

Uvodni minuti prvog poluvremena pripali su Mađarima, razigrao se Šalaji, ali uspevao je iz svih situacija golman Zomer da izađe kao pobednik.

U 63. minutu najbolju šansu je propustio Varga, kada je glavom sa nekoliko metara šutirao pored gola.

Inicijativa se isplatila u 66. minutu. Soboslaj je poslao centaršut na Vargu, koji je u padu glavom smestio loptu u mrežu za - 1:2

Pritiskali su Mađari od tog trenutka, šanse su se rešale pred golom Zomera, ali je dobrana Švajcaraca uprkos svim naletima ostala stabilna do kraja meča,

Ipak, kada se šane ne iskoriste ledi kazna, a upravo je Embolo iskoristio kiks odbrane Mađraske i postavio konačan rezultat. Mađarska - Švajcarska - 1:3.