Bundesliga: Frajburg iznenadio Dortmund, Kostićev Ajntraht bez pobede

21/08/2021

-

18:23 >> 19:16

Bundesliga: Frajburg iznenadio Dortmund, Kostićev Ajntraht bez pobede - Copyright Philipp von Ditfurth/dpa via AP

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda neočekivano su poraženi kao gosti od Frajburga sa 2:1 u drugom kolu nemačkog prvenstva.

Meč nije mogao bolje da počne za Frajburg, koji je golom Grifa u šestom minutu, rano došao do prednosti.

Od tog trenutka nije bilo mnogo uzbuđenja, sve do 53. minuta, kada je Šalai povećao prednost domaćina na 2:0. Dortmund je ubrzo smanjio rezultat zahvaljujući nespretnoj reakciji Kitela, koji je autogolom u 59. minutu doneo novu nadu "milionerima".

Ipak, Dortmund nije uspeo da anulira prednost današnjeg rivala, pa je tako gostovanje u novoj sezoni Bundeslige počeo porazom.

Ajntraht iz Frankfurta za koji naš Filip Kostić nastupa, nije uspeo da zabeleži pobedu na svom terenu, pošto je meč završen bez golova.