22/08/2021

-

20:31

Arsenal ostao bez bodova i u drugom kolu Premijer lige: Londonski derbi pripao Čelsiju - Copyright AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Arsenala zabeležili su novi poraz nakon kiksa protiv Brentforda na početku Premijer lige.

U drugom kolu, izabranici Mikela Arteta izgubili su na domaćem terenu od Čelsija 2:0.

Londonski derbi obeležio je povratak Romela Lukakua, koji je pogotkom u 15. minutu odlično započeo novu sezonu u dresu “plavaca“. Belgijanac je uspešno pobegao odbrani Arsenala i Džejmsovu loptu sačekao usamljen na dva metra od gola domaćina.

Asistent kod prvog kola, našao se u ulozi strelca 20 minuta kasnije. Džejms se neometano provukao po desnom boku i sa 10 metara uputio precizan šut, koji je završio u golu Lena.

Mogao je Arsenal da smanji rezultat do kraja poluvremena, da je sudija Pol Tirni svirao penal, posle pada Bukaja Sake u kaznenom prostoru Čelzija, ali je VAR potvrdio da nema osnova za najstrožiju kaznu.

Do kraja meča pretili su šampione Evrope preko Lukakua, Haverca i Maunta, ali je mreža domaćina ostala netaknuta, pa je meč završen rezultatom iz prvog dela susreta.

Arsenal u narednom kolu gostuje Mančester sitiju, dok će Čelsi tražiti šansu na “Enfildu“ protiv Liverpula.

U ostalim današnjim utakmicama Premijer lige, Totenhem je minimalnim rezultatom savladao Vulverhempton, a Mančester junajted je igrao 1:1 sa Sautemptonom.