Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo: Bugarska šokirala Italiju, Švedska bolja od Španije

02/09/2021

-

22:54

Italija - Bugarska - Copyright profimedia

Najveće iznenađenje u kvalifikacijama za svetsko prvenstvo u kataru priredila je Bugarska na gostovanju Evropskom prvaku Italiji. Azuri očigledno još slave titulu, Kijeza ih je doveo u vođstvo, ali je Ilijev šokirao domaćina golom u 39. minutu postavio konačnih 1:1.

U derbiju grupe "B", Švedska je u Stokholmu pobedila Španiju rezultatom 2:1 (1:1).
Furiozno je počela utakmica, Španija je u 5. minutu povela preko Solera koga je idelano poslužio Alba, a već u narednom minutu Švedska je izjednačila nakon sajnog poteza Isaka.
Kulaševski je izveo solo akciju u 57. minutu, nadmudrio čuvare i proigrao Klasona a njegov šut bio je nedobranjiv za konačnih 2:1.

U svojim grupama ubedljive pobede upisali su Engleska na gostovanju Mađarskoj (4:0) i Belgija u Estoniji (5:2).

Rezultati i strelci, grupa B:

Gruzija - Kosovo 0:1 (Murići u 18)
Švedska - Španija 2:1 (Isak u 6, Klason u 57 - Soler u 5)

C Grupa
Italija - Bugarska 1:1 (Kieza u 16 - Iliev u 39)
Litvanija - Severna Irska 1:4 (Baravikas u 55 - Balard u 20. Vašington u 52 penal, Lejveri u 67; mekner u 82)
Grupa E
Češka - Belorusija 1:0 (Barak u 34)
Estonija - Belgija 2:5 (Kait u 2, Sorga u 83 - Vanaken u 22, Lukaku u 29 i 52, Vicel u 64, Foket u 76).
Grupa I
Andora - San Marino 2:0 (vales u 18. i 24)
Mađarska - Engleska 0:4 (Sterling u 55, Kejn u 63, Megvajer u 69, Rajs u 87)
Poljska - Albanija 4:1 (Levandovski u 12, Buksa u 44, Krihovijak u 54, Lineci u 87 - Cikaleši u 25)