Lids nemoćan protiv Liverpula: Salah postigao jubilarni 100. gol u Premijer ligi

12/09/2021

-

19:52

Salah - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira, file

Fudbaleri Liverpula savladali su u gostima Lids 3:0, i posle četiri kola Premijer lige nalaze se na deobi prvog mesta sa 10 bodova, a utakmicu je obeležio igrač šestostrukog šampiona Evrope Mohamed Salah, koji je postigao 100. gol u engleskom prvenstvu.

"Faraon" je u 20. minutu ispratio odličan prizemni centaršut Trenta Aleksandra-Arnolda i zatresao mrežu što mu je bio jubilarni 100. gol u Premijer ligi na 162 utakmice. U dresu Liverpula bio mu je 98. gol na 149 susreta, dok je u dresu Čelsija na 13 susreta postigao dva pogotka.

Gosti su uvećali prednost u 50. minutu preko Fabinja. Sudija je gledao VAR i procenio da je sve bilo čisto. Kada je Strujk zbog saplitanja dobio crveni karton u 60. minutu, Lids se jednostavno prodao, dok Liverpul nije posebno dodavao gas, ali je i treći put zatresao mrežu. Nažalost, mladi Eliot se teže povredio posle starta Strujka.

Sadio Mane je promašio dve ozbiljne prilike, a treću nije. Na pas Alkantare u 90+2. je matirao golmana Ilana Mesliea.