LIga Evrope: Osimen spasao Napoli poraza, Olimpijakos slavio u finišu

16/09/2021

-

23:10 >> 23:19

Osimhen - Copyright Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Jedan od derbija prvog kola u Ligi Evrope odigran je u grupi C. Lester i Napoli odigrali su nerešeno 2:2. Golovima Ajozi Pereza u 9. minutu i Harvi Barnsa u 64, domaćin je stekao dva gola prednosti. Pet minuta kasnije rezultatsku neizvesnost vratio je Osimen, da bi isti igrač potpuno pokvario pobedničko raspoloženje rivala u 87. minutu.

Olimijakos je do trijumfa nad Antverpenom stiogao takođe u 87. mintu, a Belgijancima je presudio Ridbčik. Zanimljivo je bilo i u duelu u grupi B, PSV Ajndhoven i Real Sosijedad osvojili su po bod odigravši 2:2.

Rezultati i strelci prvog kola Lige Evrope,

Grupa A: Brondbi - Sparta Prag 0:0, Rendžers - Lion 0:2 (Ekambi u 23, Slimani u 55).

Grupa B: Monako - Šturm 1:0 (Diata u 66), PSV Ajndhoven - Real Sosijedad 2:2
(Gece u 31, Gakpo u 54 - Januzaj u 34, Isak u 39).

Grupa C: Lester - Napoli 2:2 (Ajozi Perez u 9, Barns u 64 - Osimhen u 69. i 87), juče Spartak M. - Legija 0:1 (0:0).

Grupa D: Ajntraht - Fenerbahče 1:1 (Lamers u 41 - Ozil u 10), Olimpijakos - Antverpen 2:1 (El Arabi u 51, Ridbčik u 87 - Samata u 75).

Grupa E: Galatasaraj - Lacio 1:0 (Strakoša u 67, autogol), Lokomotiva Moskva - Marsej 1:1 (Andžorin u 89 - Čengiz Under u 59, penal).

Grupa F: Mitjiland - Ludogorec 1:1 (Isaksen u 3 - Despodov u 32), Crvena zvezda - Braga 2:1 (Rodić u 75 i Katai u 85, penal - Galeno u 76)

Grupa G: Leverkuzen - Ferencvaroš 2:1 (Palasios u 37, Virc u 69 - Mej u 8), Betis - Seltik 4:3 (Miranda u 32, Huanmi u 34. i 53, Borha Iglesijas u 51 - Ajeti u 13, Juranović u 27 penal, Ralston u 87).

Grupa H: Dinamo Zagreb - Vest Hem 0:2 (Antonio u 21, Rajs u 50), Rapid Beč - Genk 0:1 (Onuahu u 69).