Remi Liverpula protiv novajlije u Premijer ligi: Brentford pokvario slavlje Salahu

25/09/2021

-

21:38

Mohamed Salah - Copyright Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Fudbaleri Liverpula verovatno nisu zadovoljni remijem na gostovanju Brentfordu (3:3), iako im je osvojeni bod doneo liderski poziciju u premijer ligi.

Domaćin je pored otkinutih bodova favoritu, pokvario i slavlje napadaču Mohamedu Salahu koji je u 54. minutu doneo vođstvo svom timu od 2:1, postigavši stoti gol u dresu Liverpula.

Dva puta su izabranici Jirgena Klopa vodili, a bez pobede ostali su u 82, minutu kada je fudbaler Brentforda Misu prvim pogotkom u Premijer ligi postavio konačnih 3:3.

Liverpul je preokrenuo rezultat posle vodećeg pogotka domaćina u 27 minutu, Pinoka je iz blizine poslao loptu u mrežu za 1:0. Četiri minuta kasnije Žota je iskoristio centaršut Hendersona i udarcem glavom izjednačio na 1:1.

Fabinjo je proigrao Salaha za jubilarni pogodak Egipćanina, ali je Janelt, pošto se lopta odbila od prečke, udarcem glavom poravnao na 2:2. Ni pogodak Džounsa nije demoralisao domaćina, koji je 15 minta kasnije izbegao poraz u meču punog preokreta.