PSŽ rutinski savladao Monpelje: Draksler pogodio posle 10 sekundi na terenu

25/09/2021

-

22:57

PSŽ - Copyright Tanjug/(AP Photo/Christophe Ena)

Pari Sen Žermen je zabeležio i osmu uzastopnu pobedu u Ligi 1, na "Parku prinčeva" savladao je Monpelje rezultatom 2:0 (1:0).

Kao da su se čuvali za Ligu šampiona prortiv Mančester sitija, "Sveci" su rutinski stigli do tri boda.
U 14. minutu Idris Gane Gej je topovskim šutem sa 18 metara zakucao loptu u mrežu - 1:0.
Domaćin je propsutio nekoliko dobrih prilika za ubedljiviju pobedu. Ander Erera je pogodio prečku u 42. minutu,  malo kasnije šut Nejmara odbranio je golman gostiju Omlin.
U 66 minutu kontra Parižana, Nejmar je izašao sm pred golmana i bio neodlučan u završnici, a već u narednom napadu Mbape je predriblao golmana, otišao suviše ukoso i bio neprecizan, kao i u 72  minutu kada je iz blizine poslao loptu pored stative.

Mbapea je zamenio Draksler u samom finišu, na terenu je proveo desetinu sekundi kada je postavio konačnih 2:0.

Lion je kod kuće remizirao sa Lorienom 1:1. Od 15 minuta domaćin je igrao bez isključenog Emersona, pa je gost to iskoristio i golom Lorana poveo. U drugom poluvremrnu šansu je dobio Slimani umesto  Šaćirija, ubrzo je asistirao Ekambiju za izjednačenje.

Rezultati i strelci 8. kola: Sent Etjen - Nica 0:3 (Guiri u 15, Stengs u 54, Delor u 83), Strasbur - Lil 1:2 (Sisoko u 75 - David u 23. i 57 iz penala),
Lion - Lorien 1:1 (Loran u 20 - Ekambi u 50), PSŽ - Monpelje 2:0 (Gej u 14, Draksler u 89).
U nedelju, u 13 časova: Bordo - Ren, u 15,00: Brest - Mec, Rems - Nant, Troa - Anže. U 17,00: Klermon - Monako, u 20,45: Olimpik Marsej - Lens.