Liga šampiona: Kijeza presudio Čelsiju, Benfika pregazila Barsu

29/09/2021

-

22:57 >> 22:59

AP Photo/Antonio Calanni - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni, File

Fudbaleri Juventusa su na svom terenu savladali ekipu Čelsija sa 1:0 golom Federika Kijeze u okviru drugog kola grupne faze Lige šampiona.

Prvo poluvreme je bilo veoma rezervisano od strane obe ekip, tako da se na pauzu otišlo sa 0:0. Može se reći da je Čelsi imao veću kontrolu i bio bolji tim, ali nije uspeo da postigne pogodak.

Već na startu drugog dela, u 46. minutu, Juventus je došao do vođtsva. Federiko Bernardeski je proigrao Kijezu koji je iskoristio asistenciju i zatresao protivničku mrežu. Igrači Masimilijana Alegrija su se nakon toga povukli i iskusno privodili utakmicu kraju.

Imao je Čelsi šansu za izjednačenje u 84. minutu utakmice, kada je Mateo Kovačić uposlio Romelua Lukakua, koji je uspeo da šutira, ali neprecizno.

Interesantno je bilo i u Portugalu, gde je Benfika bila ubedljiva protiv velikog favorita, ekipe Barselone sa čak 3:0. Vodeći pogodak postigao je Darvin Nunjez već u trećem minutu posle asistencije Džulijana Vajgla.

Prednost je u 69. minutu udvostručio Rafa Silva, a Nunjez je postavio konačan rezultat u 79. minutu iz penala. To nije bio kraj, igrao se 87. minut kada je defanzivac Barse, Erik Garsija zaradio drugi žuti karton i tako ostavio tim sa 10 igrača u polju.