Fudbal

UEFA na sudu zbog novog formata Lige šampiona: Čileanci tvrde da je to njihov koncept i traže odštetu 20 miliona evra

Komentari
UEFA na sudu zbog novog formata Lige šampiona: Čileanci tvrde da je to njihov koncept i traže odštetu 20 miliona evra
UEFA na sudu zbog novog formata Lige šampiona: Čileanci tvrde da je to njihov koncept i traže odštetu 20 miliona evra - Copyright profimedia

Autor: Euronews

01/11/2025

-

12:06

veličina teksta

Aa Aa

Fudbalska Liga šampiona je ušla u drugu godinu pod novim formatom koji se pokazao kao veoma uspešan, ali sada se rukovodstvo UEFA suočava sa potencijalnom tužbom za povredu autorskih prava.

Prema pisanju svetskih medija čileanska kompanija "MatchVision" na čelu sa osnivačem Leandrom Šarom tvrdi da je Evropska fudbalska unija ukrala njihovu ideju i predstavila je ao svoju.

Navodmo, preuzet je takozvani "švajcarski model" takmičenja koji je zasnovan po žrebanju parova po šeširima koji je zaštićen autorksim pravima još od 2006. godine.

Ova kompanija tvrdi da je još 2013. godine predstavila koncept na nekoliko sportskim sajmova i UEFA sada ima rok od 20 dana da se izjasni o ovom slučaju u kojem kompanija traži odštetu od 20 miliona evra, a njen osnivač 200.000 lično za sebe.

Spor se vodi na sudu u Lozani, gde se nalazi i sedište UEFA, a rukovodstvo "evropske kuće fudbala" je, kako prenosm ediji, negirala ove optužbe i spremno je da se brani na sudu.

Komentari (0)

Sport