Čelsi ubedljiv protiv Noriča: Mejson Maunt tri puta tresao mrežu protivnika

23/10/2021

-

15:49

AP Photo/Ian Walton - Copyright Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Čelsija su savladali ekipu Noriča sa 7:0 u okviru devetog kola engleske Premijer lige.

Londonski klub je došao u vođstvo već u osmom minutu golom Mejsona Maunta, posle asistencije Žoržinja. Samo deset minuta kasnije Kalum Hadson Odoi udvostručio je prednost svoje ekipe u 18. minutu.

Igrao se 42. minut kada je Ris Džejms pogodio za 3:0, a u ulozi asistenta bio je strelac prvog gola, Mejson Maunt. U drugom poluvreme je Čelsi nastavio u istom ritmu, pa je u 57. minutu Ben Čilvel postigao četvrti pogodak.

Samo pet minuta kasnije desni bek gostiju, Maks Arons, je zatresao sopstvenu mrežu i tako doprineo da ''plavci'' povedu sa 5:0. U 85. minutu je Mejson Maunt bio precizan sa bele tačke sa 6:0, a konačan rezultat isti igrač postavio je u prvom minutu nadoknade.