Partizan u derbiju pobedio u Bačkoj Topoli 3:1: Raspevani Terzić sa dva gola srušio TSC

24/10/2021

-

15:16 >> 16:08

Partizan - Copyright FK Partizan

Crno-beli su ostali u seriji uzastopnih pobeda u gostima. U lepoj utakmici su golovima Rikarda Gomeša i Nikole Terzića (dva) slavili su na punoj "Areni" u Bačkoj Topoli protiv TSC-a 3:1 (3:1), zabeležili osmi vezani trijumf na strani i ostali na čelu tabele.

Veoma dobar fudbal gledali smo u prvih 45 minuta, TSC i Partizan su od starta nametnuli dobar ritam, igralo se otvoreno i publika je na punoj "Areni" u Bačkoj Topoli mogla da uživa.

Domaćin je startovao kako se samo poželeti može, golman Nemanja Stevanović je odbranio udarac Slobodana Rajkovića sa pet metara, ali se lopta odbila do Marka Petkovića koji je zatresao mrežu. Bio je to treći gol reprezentativca Srbije u dresu ekipe iz Bačke Palanke, poslednji je postigao u februaru protiv Vojvodine.

Međutim, taj pogodak je pokrenuo Partizan, u narednih 25 minuta čak tri puta su matirali kapitena domaćina Filipovića. Vezni red crno-belih je uspostavio kontrolu, Bibras Natho je sjajno spojio sa golom Rikarda Gomeša i tu spasa za Filipovića nije bilo. Golgeter Superlige je postigao 15. gol u Superligi, a čak 19. u sezoni. Sjajnu kaciju Jojića, Pantića, asistencijom broj četiri u sezoni nastavio je Rikardo, a Nikola Terzić je završio pas majstorskim golom.

I tu nije bio kraj, "Parni valjak" je još jednom lepom akcijom četvorice igrača u 36. minutu poveo 3:1. Posle udarca Natha sa 15 metara i odbrane Filipovića, brži od defanzivaca domaćina bio je ratrčani Nikola Terzić. Nije se predavao ni TSC, ali je Banjac pogodio samo stativu posle solo akcije.

U nastavku meča, Partizan je morao da promeni Pantića i Natha, na povredu se požalio Rikardo, ali je ostao u igri sve do 72. minuta. Domaćin je pokušao da  se vrati u meč, Stanojlović se našao u dve obećavajuće situacije, ali je golman Nemanja Stevanović bio siguran. Crno-beli su rutisnki zatvorili meč. mogli su Menig, Lutovac i Vujačić bolje da završe neke akcije, ali na kraju su gosti mirno došli do 12. pobede u Linglong Superligi.

TSC - Partizan 1:3 (1:3)

Strelci: Petković u 9. za TSC, a Rikardo u 12, Terzić u 27. i 36. minutu za Partizan. Stadion: U Bačkoj Topoli. Gledalaca: 4.000. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd).

TSC: Filipović - Petković, Antonić, Rajković, Krsmanović - Tomanović, Stojković - Stanojev, Banjac, Stanojlović (od 67. Ratkov) - Zec.

Partizan: Stevanović - Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Jojić - Terzić (od 65. Jović), Natho (od 50. Šćekić), Pantić (od 50. Menig) - Rikardo (od 72. Lutovac).