Remi PSŽ-a i Marselja: Bez golova na Velodromu

24/10/2021

-

22:49

AP Photo/Daniel Cole - Copyright Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Fudbaleri Pari sen Žermena remizirali su sa ekipom Olimpika u Marselju rezultatom 0:0 u okviru 11. kola francuske Lige 1.

Odličan meč smo gledali na Velodromu, gde je od samog starta atmosfera bila uzavrela.

Igrao se 16. minut kada je Luan Peres postigao gol za Olimpik, međutim, on je poništen nakon asistencije iz VAR sobe. Samo šest minuta kasnije, Arkadijuš Milik je zatresao mrežu Parižana, ali je pogodak ponovo poništen.

Nakon toga, Nejmar je prošao po levom boku i uputio oštru loptu u protivnički šesnaesterac, kada je Peres nespretno reagovao i poslao loptu u sopstveni gol, ali se ispostavilo da je napadač PSŽ-a bio u nedozvoljenoj poziciji pa ni taj pogodak nije priznat.

U drugom poluvremenu je Pari sen Žermen ostao sa deset igrača u polju kada je Ašraf Hakimi zaradio direktno isključenje. Čenhiz Under je trčao ka golu gostiju, kada ga je Marokanac oborio i zaradio crveni karton.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, pa je meč završen bez golova, te su obe ekipe osvojile po bod.

U narednom kolu ekipa Marselja gostuje ekipi Nice 27. oktobra, dok će Pari sen Žermen ugostiti Lil 29. oktobra.

Olimpik Marselj:Lopez, Ronže (od 70. La Fuente), Salia, Ćaleta-Car, Peres, Kamara (od 70. Gej), Genduzi, Under (od 77. Žerson), Paje, Lirola, Milik (od 78. Dijeng)

PSŽ: Navas, Hakimi, Markinjos, Kimpembe, Mendeš, Verati (od 45+5 Gej), Pereira, Di Maria (od 60. Kerer), Nejmar, Mesi, Mbape