Pobeda Partizana nad Metalcem: Natho učvrstio crno-bele na liderskoj poziciji

28/10/2021

-

18:49

Fudbaleri Partizana Jojić i Natho - Copyright MN Press

Zaostala utakmica 5. kola šampionata Srbije završena je pobedom 3:1 za Partizan.

Partizan se tako učvrstio na prvom mestu na tabeli, posle kiksa Crvene zvezde i poraza u sredu od Radnika u Surdulici.

Crno-beli imaju 40 bodova, osam više od "večitog" rivala, od kog imaju utakmicu više.

Ekipa Metalca iz Gorenjeg Milanovca ima 12 bodova u 14 utakmica i zauzima pretposlednje, 15. mesto na tabeli srpskog prvenstva.

Partizan nije imao većih problema na početku i rano je došao do prednost, golom Rikarda u 7. minutu.

Rikardo se našao ispred gola gostiju. Prvi udarac mu je izblokiran, ali je lopta ponovo došla do njega i ovog puta nije oklevao i "zakucao" je u mrežu kluba iz Gornjeg Milanovca.

Metalac je u 29. minutu uspeo da izjednači, posle velike greške Siniše Saničanina. Štoper crno-belih je praktično poklonio loptu Filipu Stupareviću, koji je ostao potpuno sam pred golmanom Partizana i lako ga savladao.

Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme. Partizan je krenuo jako u drugom i brzo ponovo poveo.

Veliku grešku u 52. minutu napravio je mladi golman Metalca Maslarević. Njegov loš prvi kontakt sa loptom iskoristio je Rikardo, koga je Maslarević srušio u svom kaznenom prostoru i arbitru Lazaru Lukiću nije preostalo ništa drugo osim da pokaže na belu tačku. Precizan je bio Natho.

Natho je postavio i konačan rezultat u 68. minutu. Golman Partizana Popović ispucao je loptu, koja je prevarila sve na sredini terena i stigla do igrača crno-belih. Jojić se našao oči u oči sa Maslarevićem i nesebično je uposlio Natha kome nije bilo teško da je smesti u mrežu.

Partizan - Metalac 3:1 (1:1)