Fudbal

Haland odveo Norvešku u nokaut fazu Mundijala

Komentari
Haland odveo Norvešku u nokaut fazu Mundijala
Norveška - Copyright Tanjug/(AP Photo/Steve Luciano)

veličina teksta

Aa Aa

Fudbaleri Norveške obezbedili su plasman u narednu fazu Svetskog prvenstva nakon pobede nad Senegalom rezultatom 3:1 u meču drugog kola Grupe I. Skandinavci su tokom većeg dela susreta bili bolji rival, a do novog trijumfa predvodio ih je raspoloženi Erling Haland sa dva pogotka.

Norvežani su od samog početka preuzeli inicijativu i stvarali prilike pred golom Eduarda Mendija. Nagrada za bolju igru stigla je u 43. minutu, kada je rezervista Markus Pedersen, koji je ranije ušao zbog povrede Julijana Rijersona, iskoristio veliku grešku odbrane Senegala i doneo prednost svom timu.

Početak drugog poluvremena doneo je novi udarac za afričku selekciju. Martin Odegard je sjajno proigrao Halanda, a napadač Norveške rutinski pogodio za 2:0. Senegal je brzo uzvratio preko Ismaile Sara i vratio neizvesnost u meč, ali je Haland još jednom pokazao klasu.

Napadač Mančester sitija u 58. minutu ponovo je zatresao mrežu rivala i vratio Norveškoj dva gola prednosti. Do kraja utakmice Senegal je pokušavao da se vrati u igru, a Sar je u nadoknadi vremena uspeo da ublaži poraz, ali za potpuni preokret nije bilo vremena.

Norveška je tako stigla do druge pobede na Mundijalu i osigurala mesto u nokaut fazi takmičenja, dok je Senegal ostao bez bodova posle dva kola i nalazi se na ivici eliminacije.

Komentari (0)

Sport