Partizan ubedljiv na Voždovcu 3:0: Menig i Riakrdo Gomeš ukrotili "zmajeve"

28/11/2021

-

18:22

Partizan - Copyright MN Press

Partizan je kao gost pobedio Voždovac 3:0 (1:0) i zadržao prednost na čelu tabele posle 18. kola Linglong Superlige Srbije.

Plašili su se crno-beli "zmajevog gnezda", ali su dobrom igrom u toku celog meča stigli već posle sat vremena do ubedljivih 3:0 i devetog gostujućeg trijumfa u ovoj sezoni. Crno-beli ne samo da su dobili svih devet mečava u gostima već su zadržali prosek od postignuta tri gola.

Kvinsi Menig i Rikardo Gomeš su dominirali od starta meča, dok su defanzivci Voždovca imali zaista nekoliko kritičnih intervencija koje nisu bile kažnjene sve do 40. minuta. Hajdin i golman Preković su napravili loše poteze, crno-beli su osvojili loptu na 25 metara od gola, Menig je primio pas, okrenuo se i postigao lep vodeći gol. Pre toga, jednu od dve kontre Voždovca Milojević je završio udarcem u stativu.

U nastavku je sve bilo rešeno za 10 minuta. Prvo je Rikardo Gomeš iskoristio dobar Menigov pas u prostor, da bi pet minuta kasnije najbolji strelac Linglong Superlige petljao u petercu, a odbitak je Danilo Pantić poslao u mrežu.

Do kraja meča Voždovac se upirao da ublaži poraz. Stanisavljević je dva puta pokušavao, ali "zmajevi" su danas bili nemoćni protiv crno-belih koji su možda mogli i do ubedljivijeg trijumfa.

Voždovac - Partizan 0:3 (0:1)

Strelci: Menig u 40, Rikardo u 50, Pantić u 55. minutu. Stadion: TC Voždovac. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Aleksandar Živković

Voždovac: Preković - Lasickas, Milović, Stanisavljević F. (od 45. Pantović), Hajdin - Purtić, Ivezić - A. Stanisavljević (od 88. Mašović), Milosavljević (od 60. Keita), Milojević (od 60. Ajdinović) - Vujnović /(od 88. D. Stojisavljević).

Partizan: Popović - Živković, Miletić, Saničanin, Urošević (od 83. Miljković) - Zdjelar (od 83. Smiljanić), Jojić - Pantić (od 69. Šćekić), Pavlović (od 68. Jović), Menig (od 60. Lutovac) - Rikardo