28/11/2021

-

20:26

AP Photo/Kirsty Wigglesworth - Copyright Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Čelsija i Mančester junajteda remizirali su sa 1:1 u okviru 13. kola engleske Premijer lige.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Kalum Hadson-Odoi u 4. minutu. Lopta se odbila u šesnaestercu i došla do brzonogog krilnog fudbalera Čelsija koji ju je poslao pored desne stative.

Vodeći pogodak za goste postigao je Džejdon Sančo u 50. minutu. Londonski klub je izveo korner, a gosti su izbacili loptu na polovinu Čelsija, gde je Žoržinjo katastrofalno reagovao i omogućio Sanču da bez puno problema zatrese mrežu Eduara Mendija.

Ipak, Tuhelov tim je uspeo da izjednači. Igrao se 68. minut kada je Aron Van Bisaka bio neoprezan u svom šesnaestercu i sudija Tejlor je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Žoržinjo i pogodio za 1:1.

U šestom minutu nadoknade Antoio Ridiger je imao fenomenalnu priliku da svojoj ekipi donese sva tri boda. Lopta mu se odbila na nekih deset metara od gola Junajteda, a on je šutirao iz sve snage daleko preko gola.