30/11/2021

-

20:42

Vlahović strelac u jubilarnom 100. meču u dresu Fiorentine - Copyright Mašimo Paolone/LaPreše via AP

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Sampdoriju rezultatom 3:1 u 15. kolu italijanskog šampionata.

Svoju sjajnu formu i jubilarnu 100. utakmicu u dresu kluba iz Firence, Dušan Vlahović je krunisao 12. golom u sezoni.

Sampdorija je povela u 15. minutu preko Gabijadinija, da bi Kaljehon ubrzo anulirao prednost rivala.

Za preokret se postarao srpski napadač u 32. minutu utakmice, a konačnih 3:1 postavio je Sotil u finišu prvog poluvremena.

Atalanta je u drugoj utakmici bila ubedljiva protiv Venecije, koju je deklasirala rezultatom 4:0.

Posebno se istakao hrvatski fudbaler Mario Pašalić sa tri gola.

Pašalić je načeo gol rivala u sedmom minutu, a već u 12. duplirao prednost Atalante. Za 3:0 postarao se Kompajners u 57. minutu, da bi het-trik hrvatski reprezentativac postavio u 67. minutu susreta.