Viola nadigrala Bolonju: Vlahović postigao 30. gol u 2021. godini

05/12/2021

-

14:37

Dušan Vlahović - Copyright Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fiorentina vlada Toskanom u ovom trenutku, "ljubičasti" su kao gosti slavili u Bolonji 3:2 (1:1) u 16. kolu Serije A i preskočili su rivala na tabeli.

Skaut Mančester sitija je bio u Bolonji da vidi na delu Dušana Vlahovića, a as Fiorentine je pokazao samo na momente zašto će biti zvezda zimskog prelaznog roka, mada je obavio misiju "naj strelac Italije 2021". Postigao je gol za penala, što je 30. u tekućoj kalendarskoj godini i na listi stranih igrača svih vremena izjednačio se u Seriji A (samo stranci) sa Iguajnom i Krespom, dok je Kristijano Ronaldo rekorder sa 33 pogotka u kalendarskoj godini.

Fudbaleri Bolonje i Fiorentine kao da su bili pospali u prvih pola sata. Delovali su koncentrisano, ali nekako "teški", bez dovoljno energije. Dušan Vlahović se borio sa defanzivcuima Bolonje, ali nije mogao mnogo da učini jer je trener Siniša Mihjalović taktički dobro uštopovao golgetera "viole".

I onda je jedan centaršut Nikolasa Gonzales promenio meč, jer je Jusuf Maleh visoko skočio i doneo Fiorentini vođstvo u 33. minutu. Igrači su iz druge ubacili u četvrtu brzinu, pa je jednu sjajnu tranziciju i odličan pas Matijasa Svanberga u lep izjednaučujući pogodak pretvorio Musa Barov, na opšte zadovoljstvo Mihajlovića.

Mnogo konkretnije je u nastavku igrala Fiorentina. Kristijano Biragi je u 52. minutu maestralno izveo slobodan udarac sa nekih 18 metara i pogodio milimehatrski precizno sam gornji ugao. Neodbranjivo. Neoprezan start Lukaša Skorupskog doneo je gostima penal u 67. minutu. Dušan Vlahović je bio nepogrešiv, bio je to 13. gol u Seriji A ove sezone, sedmi od sedam penala, ali i 30. u 2021. godini.

Bolonja je do kraja meča samo preko Hikija uspela da ublaži poraz.